В історії нашого села згадується, що школа існувала в Березичах ще у 1927 році. Була вона, звичайно, польська, навчання велося польською мовою. Школа знаходилась у приватній хаті Ковальчука Трохима Йосиповича. Було початкове навчання – всього чотири класи, а продовжити навчання люди не мали змоги, треба було працювати на землі.
У 1940 році було утворено Любешівський район Волинської області. Почалося створення сільськогосподарських артілей. У Березичах, крім артілі, було відкрито ще й школу. Вона знаходилась в будинку Крата Йосипа на вулиці Старській (нині вулиця Соборності). В школу пішли діти різного віку, бо багато хто у польську школу не ходив, потрібно було працювати в господарстві. Перший учитель був із Каменя- Каширського на прізвище Мельник.
Старе приміщення Березичівської школи
Радянська влада почала активно ліквідовувати неписемність. Та почалася Велика Вітчизняна війна й цей процес було призупинено.
Відновили навчання в 1944 році. Спочатку школа була організована як семирічна. Але вчитися тепер хотіли всі. Згодом, в 1961 році школу реорганізували у восьмирічну.
Вітовщик Максим Остапович, вчитель української мови і літератури, диретор школи 1980-1984, 1995-2005 рр.
Тепер у Березичах було уже 2 початкових школи – восьмирічна та вечірня середня, організована для сільської молоді при денній восьмирічній школі.
Все для того, щоб якомога швидше ліквідувати неписемність. Люди почали вчитися з шаленим завзяттям.
Заслужений вчитель України, відмінник освіти СРСР Вітовщик Галина Дмитрівна зі своїми учнями
В 1989 році школу знову було реорганізовано у дев’ятирічну. Засновником школи у Березичах вважається Березичівська сільська рада.
Знову зміни! З першого вересня 1995 року – у Березичах середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня. З дев’ятого грудня 1995 року наша школа знаходиться в типовому двоповерховому приміщенні і розрахована на триста шість учнівських місць.
Жила площа всіх приміщень 3 276 м2. Об’єм – 16 670 м3 . Класних кімнат, лабораторій – 24, площею 1 324 м2. Є спортивний зал 12х24м, актовий зал 17х8,5м, майстерня по дереву і майстерня по металу площею 110м2, їдальня на 112 посадочних місць, бібліотека з книжковим фондом 7287 примірники.
У нашій школі діє учнівська організація – шкільна республіка “Темп”.
Символи учнівської республіки “Темп”
Блакитний символізує мирне небо. Зелений – молодість. Рожевий – наші гарячі серця.
Наша юридична адреса та телефон:
44252 вул. Шкільна, 1
село Березичі Любешівського району Волинської області
телефон: 9-57-41
Електронна адреса: berezyczi_sk@ukr.net
Літертура:
У проекті використано матеріали з історії села Березичі, зібрані й упорядковані заслуженим вчителем України, відмінником освіти СРСР Вітовщик Галиною Дмитрівною.